Блог вчителя української мови і літератури Бути О.В

Акродиктанти

на уроках української мови

у 6 класі

(на прикладі вивчення 1 відміни іменників)

Акродиктанти

Сьогодні учні з більшою зацікавленістю виконують ігрові завдання, а на уроках української мови це вправи у вигляді кросвордів, ребусів, загадок тощо. Вони допомагають  учням  глибше засвоїти програмовий матеріал. До таких вправ належать також завдання з ключами, або акродиктанти. Тренувальні вправи подані із зашифрованими в них словами або висловами. Під час виконання таких завдань не можна переставляти місцями слова, бо інакше з підкреслених букв не складеться вислів.

Дані акродиктанти  можуть бути використані учителем для перевірки знань учнів, організації індивідуальної, самостійної та групової роботи  на уроках української мови у 6 класі під час вивчення 1 відміни іменників.

Відміни іменників

І відміна

1 варіант

• Випишіть іменники І відміни.

Кабінет, лілія, кавун, казкар, екологія, камінь, канал, олія, канат, картон, незабудка, Індія, каштан, квадрат, доброта, квартира, клас, голова, квас, січень, лопата, лютий, Інна, квітник, біологія, кидок, березень, Оксана, квиток, кип’яток, волошка, кит, кілок.

Ключ. У кожному слові підкресліть першу  букву. З цих букв прочитаєте ім’я та прізвище відомого українського письменника  (Леонід Глібов).

2 варіант

• Випишіть іменники І відміни.

Квітень, Євгенія, Євген, економіст, Вікторія, травень, кінець, кліщ, гора, клубок, ключ, Елеонора, князь, коваль, надія, кобзар, грядка, указка, козак, кокос, колір, цифра, колос, командир, Аліна, комір, компас, Людмила, комп’ютер, конверт, Ольга, черевик.

Ключ. У кожному слові підкресліть першу  букву. З цих букв прочитаєте ім’я та прізвище відомого українського письменника  (Євген Гуцало).

3 варіант

• Випишіть іменники І відміни.

Липень, лампа, корм, коров’як, ідея, король, нота, королівство, Африка, косар, кошик, корова, комар, край, оса, острів, олівець, сова, сич, світло, Тетяна, теремок, красень, крем, екскурсія, новина, калина, кришталь, кріп, соняшник, операція, кролик.

Ключ. У кожному слові підкресліть першу  букву. З цих букв прочитаєте ім’я та прізвище відомої української письменниці  (Ліна Костенко).

4 варіант

• Випишіть іменники І відміни.

Мрія, серп, серпень, анкета, артист, ананас, ромашка, радість, рідкість, ікона, юність, цирк, йога, диван, стіл, кабіна, кабан, кафе, антена, болото, озеро, подія, подарунок, пенал, ікра, доля, дим, дарунок, груша, ківі, лимон, ін’єкція, вересень, жовтень, рамка, комар, мир, Ялта, ясність, яскравість, нива, тин, хліб, кава, колесо, аптека, казкар.

Ключ. У кожному слові підкресліть першу  букву. З цих букв прочитаєте ім’я та прізвище відомої української письменниці  (Марійка Підгірянка).

5 варіант

• Випишіть іменники І відміни.

Театр, опера, клоун, цирк, ластівка, шпак, Естонія, листопад, лист, канва, понеділок, вівторок, слава, Іван, дім, Англія, Київ, Ужгород, Ніна, Богдан, Степан, донечка, син, дідусь, рука, серце, думка, талант, лід, ополонка, четвер, віра, відро, жаба, кінь, етика, яблуко, апельсин, нитка, кандидатура, рік, тиждень, оплата, місяць.

Ключ. У кожному слові підкресліть першу  букву. З цих букв прочитаєте ім’я та прізвище відомого українського письменника (Олександр Довженко).